Darmowa dostawa już od 200,00 zł!
Zmagania rodziców z alergią skórną dzieci 0
Zmagania rodziców z alergią skórną dzieci

Zmagania rodziców z alergią skórną dzieci – czyli o tym, jak pomóc maluszkowi w sytuacji dolegliwości uczuleniowych.


Bolesne zaczerwienienia, ranki, swędzące guzki – to najczęstsze objawy alergicznych reakcji skórnych, z którymi możesz spotkać się w sytuacji kiedy Twoje dziecko dotknie problem reakcji uczuleniowej. Poszukując pomocy w łagodzeniu reakcji alergicznych maluszka, możesz doświadczać przeróżnych emocji, włącznie z poczuciem bezsilności w momencie, kiedy trudno jest uzyskać skuteczne wsparcie. Warto zatem czerpać z doświadczeń rodziców, którzy byli w podobnych sytuacjach, jednocześnie dbając o to, aby poza środkami farmakologicznymi i kosmetykami pielęgnacyjnymi, minimalizować skutki uczulenia poprzez korzystanie z delikatnych tekstyliów np. bambusowych, które redukują możliwość powstawania alergii lub wpływają łagodząco na już zastane dolegliwości skórne. Najważniejsze, aby odpowiednio wcześnie dostrzec objawy alergiczne i jak najszybciej zająć się diagnozowaniem ich u specjalisty.

 

1. SKĄD BIORĄ SIĘ ALERGIE SKÓRNE?

 

Alergią nazywamy nadmierną reakcję układu odpornościowego w wyniku kontaktu organizmu z alergenami, czyli obcymi dla organizmu substancjami występującymi w środowisku. Alergenem mogą być substancje lub związki, które dostają się do organizmu, czy to poprzez drogi oddechowe, układ pokarmowy bądź wchłaniane bezpośrednio przez skórę. Częstymi alergenami bywają zatem spożywany pokarm bądź środki higieny. Zwykle u osób pozbawionych wrażliwości alergicznych, wspomniane czynniki występujące w otoczeniu nie powodują żadnych dolegliwości, natomiast u osób uczulonych, stają się przyczyną wielu nieprzyjemnych, a czasami także będących zagrożeniem zdrowia, reakcji.

 

2. JAK ZADBAĆ O SKÓRĘ MALUSZKA Z WRAŻLIWOŚCIĄ ALERGICZNĄ?

 

Niezwykle delikatna skóra alergiczna maluszka charakteryzuje się nadmiernym wysuszeniem, przez co narażona jest na wszelkiego rodzaju mikro-urazy i podrażnienia. Aby skutecznie likwidować objawy alergiczne pierwszą rzeczą powinno być ograniczenie kontaktu dziecka z wywołującym uczulenie alergenem. Bardzo ważnym jest, aby pod żadnym pozorem nie „hartować” maluszka poprzez wzmożony kontakt z czynnikiem alergizującym. Takie niebezpieczne okoliczności mogą powodować znaczne zaostrzenie się, i tak już nierzadko, bardzo dokuczliwych objawów. Wskazane jest natomiast stosowanie odpowiedniej pielęgnacji podrażnionej skóry dziecka poprzez nawilżanie jej i mycie delikatnymi, hipoalergicznymi preparatami, które przy okazji nawilżania dodatkowo jej nie uczulają.

 

3. BAMBUSOWE TEKSTYLIA W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO SKÓRY DZIECKA.

 

Dodatkowymi czynnikami wspierającymi maluszka w zmaganiach z dolegliwościami skórnymi są bezpieczne, bambusowe produkty włókiennicze, takie jak: otulacze i pieluszki bambusowe oraz ręczniki i okrycia kąpielowe. Korzystanie z tekstylnych wyrobów bambusowych, to z jednej strony działanie prewencyjne, którego celem jest zniwelowanie powstawania ewentualnych reakcji uczuleniowych, z drugiej zaś, pomoc jaką okazujesz dziecku redukując możliwość dalszych podrażnień w chwili nasilania się już zaistniałych objawów. Doświadczenia i rekomendacje rodziców dzieci z wrażliwością uczuleniową objawiającą się zmianami naskórkowymi jest bardzo klarowna. Wielokrotnie słyszymy od nich bardzo pozytywne opinie dotyczące stosowania tekstyliów bambusowych podczas pielęgnacji dzieci z dolegliwościami skórnymi. Hipoalergiczne, antyseptyczne oraz antybakteryjne właściwości produktów z włókien bambusowych minimalizują okoliczności powstawania podrażnień delikatnej skóry małego alergika jednocześnie wpływają kojąco na istniejące już zmiany skórne. A dzięki właściwościom termoregulacyjnym, bardzo dobrze wentylują przestrzeń wokół mikro urazów, ułatwiając tym samym szybszą ich regenerację. Wypróbuj bezpieczne tekstylia bambusowe dbając o tych, których kochasz!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl