Darmowa dostawa już od 200,00 zł!
JAK ŚWIADOMIE DBAMY O EKOLOGIĘ W BAMBOO-line by TEXPOL?
JAK ŚWIADOMIE DBAMY O EKOLOGIĘ W BAMBOO-line by TEXPOL?

JAK ŚWIADOMIE DBAMY O EKOLOGIĘ W BAMBOO-line by TEXPOL? 6 przykładów, jak w perspektywie zrównoważonego rozwoju wspieramy ochronę środowiska!

Jak coraz bardziej świadomie zadbać o ekologię? Warto ponawiać to pytanie i szukać na nie odpowiedzi na różnych płaszczyznach. Doświadczając coraz większych zmian klimatycznych, oddychając coraz bardziej zanieczyszczonym powietrzem, słysząc o drastycznie zmniejszających się zasobach wody pitnej - nie sposób nie zadać pytania o to co możemy zrobić, aby zadbać o bezpieczeństwo naszej planety? Chcielibyśmy przybliżyć Wam to, w jaki sposób nasze działania wspierają ideę ekorozwoju fokusując się na konkretnych przykładach.

 

1. POCHODZENIE I WYBÓR WŁÓKNA jako kluczowy element skupienia uwagi na środowisku naturalnym. Troszczymy się o to, aby zarówno nasze tekstylia, jak i sposób ich powstawania służyły zarówno nam, jak również przyszłym pokoleniom. Właśnie dlatego wybór przędzy bambusowej jako kluczowego surowca pozycjonuje nasze produkty w przestrzeni wyrobów pro-ekologicznych. Bambus należy do roślin odpornych i przyjaznych środowisku naturalnemu. Wzrost tej rośliny odbywa się dynamicznie, dzięki czemu zbędne jest stosowanie w jej uprawie sztucznych nawozów. Bambus stanowi swoiste odnawialne bogactwo naszej planety i właśnie to odnawialne bogactwo jest podstawowym składnikiem naszych produktów.

 

2. REGULARNA CERTYFIKACJA, która daje gwarancję bezpieczeństwa i jakości. Certyfikacja, o którą dbamy sprawia, że produkty, które opuszczają naszą firmę gwarantuje jakość oraz tworzenie w duchu ekologii. Zapewne docenisz fakt, że każdy, nawet najmniejszy element naszych tekstyliów, jak metka bądź nici, są bezpieczne i odpowiednio sprawdzone. Weryfikowane są także barwniki, którymi barwione są pieluszki lub ręczniki, a zdobycie akceptacji instytucji certyfikującej, to gwarant, że tekstylia, z których korzystasz posiadają minimalną dopuszczalną ilość barwnika i są bezpieczne zarówno dla Ciebie i dziecka, jak i Twojego otoczenia.

 

3. ZARZĄDZANIE EFEKTYWNOŚCIĄ zużycia tkanin podstawą realizowania idei Zero Waste. Minimalizacja wypadów tkanin jest dla nas szczególnie ważnym zadaniem, które realizujemy z zaangażowaniem i wymiernymi skutkami kreatywnie poszukując nowych pomysłów na produkty, które możemy stworzyć z pozostałości po wykroju tkaniny. W taki sposób powstają chociażby wielorazowe bambusowe płatki kosmetyczne bądź też inne elementy tekstylne, wykorzystywane przez odbiorców naszych tkanin do produkcji wszelkiego rodzaju rękodzieła tekstylnego.

 

4. NOWOCZESNY PARK MASZYNOWY dzięki, któremu oszczędzamy energię! Dzięki temu, że posiadamy jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce, możemy oszczędzać energię i skutecznie nią gospodarować. Kompresory, które napędzają nasze krosna potrzebują być regularnie schładzane. W efekcie tego procesu i zmian temperatury odzyskujemy ciepło, które odpowiednio ukierunkowane ogrzewa pomieszczenia biurowe i miejsca naszej pracy. Zainwestowaną energię wykorzystujemy ponownie!

 

5. MINIMALIZACJA ŚLADU WĘGLOWEGO to dobry kierunek służący bezpieczeństwu ekologicznemu. Czy jako konsument zastanawiasz się nad tym, aby kupować produkty z lokalnych firm, które mają krótki łańcuch dostaw, a tym samym ich produkty generują nikły ślad węglowy? Warto patrzeć szeroko na kwestię ekorozwoju i troski o nasze otoczenie, i wybierać rozwiązania oraz produkty, które wspierają ideę holistycznego podejścia do ochrony środowiska. Produkcja naszych bambusowych tekstyliów odbywa się w Polsce, w warunkach sprzyjających trosce o środowisko.

 

6. ŚWIADOMI EKOLOGICZNIE systematyczne dążymy do ograniczania elementów folii w naszych opakowaniach. Save the Ocean jest pierwszą kolekcją w naszym portfolio produktowym pakowaną bez zbędnej folii. Wszystkie produkty są obrandowane jedynie taśmą i etykietami. Dzięki temu ograniczamy ilość plastiku trafiającego na wysypiska. Podczas gdy na przeróżnych klimatycznych szczytach podejmowane są mniej lub więcej wiążące decyzje, my chcemy dbać o naszą planetę tu i teraz. Dążymy do coraz bardziej świadomych wyborów, które będą służyły ekologicznemu bezpieczeństwu naszego otoczenia.

 

Jak możesz być bardziej świadomym konsumentem?

Wybieraj produkty, które pochodzą od lokalnych twórców. Sprawdzaj składy surowcowe i wybieraj te, które posiadają certyfikaty oraz są biodegradowalne. Kupuj świadomie produkty, których opakowania są odnawialne.

Zachęcamy Ciebie do wypróbowania naszych bambusowych płatków kosmetycznych, które są pierwszym produktem powstałym z wypadów tkaninowych. Ich krojenie wymaga większej uwagi i zajmuje odrobinę więcej czasu naszej produkcji, ale dzięki temu realizujemy ideę zero west.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl